укр | english
 
 
 

Угода про співробітництво між Антимонопольним комітетом та Українським союзом промисловців і підприємців

Основні напрямки взаємодії Антимонопольного комітету та УСПП


Угода про співробітництво між Антимонопольним комітетом та УСПП         

                Антимонопольний комітет України в особі Голови  Костусєва О.О. (далі Антимонопольний комітет), з однієї сторони, і Український союз промисловців і підприємців (далі - УСПП) в особі Президента А.К. Кінаха, з іншої сторони (далі - Сторони), виходячи з потреби співробітництва та поєднання зусиль для ефективної реалізації конкурентної політики, вироблення ефективних механізмів підтримки національних виробників товарів та послуг, закріплення позитивних тенденцій розвитку вітчизняної економіки, забезпечення стійкого економічного зростання в умовах фінансової стабільності, активізації інвестиційних та інноваційних процесів і структурних перетворень, підвищення за рахунок цих чинників добробуту і якості життя громадян України, домовилися про наступне.

1. Розглядати співробітництво Сторін як дієвий інструмент формування повноцінного конкурентного середовища, що є основою для забезпечення ефективного функціонування вітчизняної економіки, реалізації ринкового курсу України та інтеграції в європейську та світову економічні системи.

3. Сторони виходять із того, що розвитку конкуренції та обмеження монополізму, яку реалізує Антимонопольний комітет, а також позиція    УСПП    щодо    підтримки   реального   сектору   економіки   та вітчизняних виробників, які сприяють розвитку конкуренції, є необхідними складовими подальшого просування України шляхом глибоких структурних перетворень та забезпечення постійного економічною зростання та фінансової стабільності на основі відновлення і розвитку національного виробництва.

3. Сторони докладатимуть обопільних зусиль щодо відпрацювання узгодженої позиції, зокрема з питань:

формування ефективного конкурентного середовища, здійснення заходів щодо матеріально технічної, інформаційної, консультативної та іншої підтримки суб’єктів господарювання, які сприяють розвитку конкуренції;      удосконалення конкурентного законодавства, захисту інтересів підприємців і споживачів від його порушен, запобігання неправомірним діям органів влади, місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, суб'єктів господарювання, об'єднань, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію;

запровадження сучасних механізмів регулювання діяльності суб'єктів природних монополій;

захисту прав власності, розвитку підприємництва та становлення середнього класу як основи економічної і політичної стабільності у державі.

4.     Сторони     проводитимуть  обмін  поглядами  щодо  проблемних питань у сфері формування, розвитку і захисту конкурентного середовища, обмеження монополізму, при необхідності створюватимуть робочі групи, проводитимуть спільні наради, семінари, конференції, та інші заходи, у тому числі із залученням суб'єктів господарювання, для обговорення та вирішення питань, що становлять спільний інтерес.

5.            Сторони     в межах  своєї компетенції сприятимуть розробці  й реалізації   міждержавних   проектів   та   програм   у    сферах    взаємного співробітництва.

6. Сторони виступатимуть Із спільними ініціативами ї органах виконавчої влади щодо підготовки та розгляду проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань розвитку та удосконалення конкуренції, реалізації конкурентної політики.

Сторони під час підготовки кожною із Сторін проектів документів нормативного характеру з питань, що стосуються умов цієї Угоди, у разі потреби попередиш проводитимуть взаємні консультації,

7.      Для практичної реалізації цієї угоди, координації дій та узгодження позицій щодо форм і методів реалізації конкурентної політики, підтримки вітчизняних товаровиробників Сторони створять спільну постійно діючу експертно-аналітичну групу.

8. Сторони визначають, що одним із головних завдань цієї експертно- аналітичної групи є розроблення   та узгодження плану спільних дій, програм та   проектів   з   питань   конкурентної   політики,   матеріально-технічної, інформаційної, консультативної та іншої підтримки суб’єктів господарювання, які сприяють розвитку конкуренції, взаємні консультації під час розгляду відповідних законодавчих та нормативних актів, що мають сприяти розвитку добросовісної конкуренції.

9. Зміни до цієї угоди вносяться за взаємною згодою Сторін.

Жодна із сторін не має право подавати третій Стороні свої права та обов'язки за цією угодою без письмової згоди іншої Сторони.

10.      Розбіжності, які виникають по суті цієї угоди, вирішуються за взаємною згодою Сторін.

11.      Ця угода укладена українською мовою у двох примірниках ( по одному для кожної із Сторін), що мають однакову силу.

12.      Ця угода укладається на невизначений строк і її дія припиняється
за згодою Сторін.

 

Основні напрямки взаємодії Антимонопольного комітету та УСПП

1. Сприяння проведенню ефективної державної політики у сфері розвитку економічної конкуренції та  обмеження монополізму у господарській діяльності

2.     Зменшення  частки  монопольної1»  сектора у  валовому  внутрішньому продукті   України,   підвищення   конкурентоспроможності вітчизняної економіки на основі забезпечення балансу промислової, зовнішньоекономічної, регуляторної політики, політики у сфері приватизації і управління об'єктами державної власності та конкурентної політики.

3.     Посилення   впливу   конкуренції   па   ціноутворення.   Запровадження моніторингу формування та застосування цін і тарифів на ресурси, товари і послуги, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку   цін,   а   також   мають   вирішальне   соціальне   значення   і виробляються суб’єктами господарювання, які займають монопольне становище на відповідних  ринках.

4. Удосконалення регулювання діяльності суб'єктів природних монополій відповідно до Закону   України  "Про   природні   монополії",   зокрема сприяння створенню національних комісій регулювання транспорту та зв'язку.

5.        Залучення   громадськості   до   процесу   підготовки   рішень   з   питань формування цін (тарифів) на товари, роботи, послуги суб'єктів природних монополій, запровадження конкурсник засад при закупівлі суб'єктами природних монополій значних обсягів сировини, матеріалів, обладнання з метою здешевлення товарів та послуг, що надаються цими суб’єктами.

              6.  Створення   умов   для   гармонійного   поєднання   засобів   регулювання діяльності   природних   монополій   з   механізмами   конкуренції,   що забезпечують саморегуляцію ринку, недопущення монопольних проявів та антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання.

7.        Врівноваження         монопольних         тенденцій    цілеспрямованим запровадженням   конкурентних засад в економіці, зокрема на суміжних ринках,   які   не   перебувають   у   стані    природної   монополії,   але безпосередньо залежать від умов реалізації товарів, що виробляються природними монополіями.

8.        Припинення    надання    безпідставних    переваг    окремим    суб'єктам господарювання,      зокрема,      припинення       надання      економічно невиправданих податкових пільг.

9.        Забезпечення ефективності управління державними підприємствами як засобу перетворення їх на цілком рівноправних учасників ринку та забезпечити умови для конкуренції між ними.

10.        Реформування господарської діяльність органів  виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо надання ними платних послуг суб'єктам господарювання.

11.        Впорядкування та оптимізація державної підтримки окремих підприємств та галузей економіки, приведення практики надання державної допомоги у  відповідність  до   європейських  стандартів,  у тому  числі   шляхом внесення пропозицій щодо законодавчого врегулювання питань надання такої допомоги.

12.        Сприяння набуттю Україною членства у Світовій організації торгівлі. Забезпечення  рівних умов  доступу до  ринків з  урахуванням  потреб забезпечення   конкурентоспроможного    розвитку   реального   сектору економіки та експортоорієнтованих       галузей       (агропромислового комплексу, машинобудування,    харчової,    переробної,    металургійної, хімічної, легкої та медичної промисловості)

13.   Підготовка      пропозицій      щодо      удосконалення      конкурентного законодавства та законодавства про природні монополії на основі досвіду роботи Антимонопольного комітету та широких кіл підприємців.

14.    Створення системи інформаційного забезпечення реалізації конкурентної політики, спрямованої на вирішення експертних та прогнозно-аналітичних завдань.

15.   Поширення та популяризація серед суб'єктів господарювання і споживачів інформації про законодавство з питань захисту економічної конкуренції.

16.   Сприяння проведенню комплексних наукових досліджень та створенню системи підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців у сфері конкурентної політики.

17. Запровадження механізму обговорення проектів нормативно-правових актів, спрямованих на створення сприятливих умов функціонування реального сектору економіки, виконання завдань контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції.

 

 

 
Про Асоціацію:Діяльність:Члени ЄСТУ:Правова сторінка:Новини:Контакти

Європейська спілка транспортників України© 2006