укр | english
 
 
Корисна інформація

Глобальний Договір ООН

У своєму зверненні до Всесвітнього економічного форуму 31 січня 1999 року, Генеральний Секретар Організації Об'єднаних Націй Кофі Аннан звернувся до бізнес-лідерів із закликом приєднатися до міжнародної ініціативи – Глобального Договору – яка повинна об'єднати компанії, агенції ООН, а також трудові та громадські організації з метою підтримки світових екологічних і соціальних принципів.

Етап виконання Глобального Договору було розпочато у Штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку 26 липня 2000 року. На сьогоднішній день, понад 3 800 компаній з усіх регіонів світу, включно з міжнародними трудовими та громадськими організаціями, беруть участь у Глобальному Договорі, працюючи над розповсюдженням десяти універсальних принципів у сфері прав людини, праці, екології та протидії корупції. Глобальний Договір є безпосередньою ініціативою Генерального Секретаря.

Користуючись силою колективної дії, Глобальний Договір спрямований на поширення відповідального корпоративного громадянства, спрямованого на те, щоб комерційні компанії брали участь у вирішенні тих проблем, які постають і зв'язку з глобалізацією. Таким чином, приватний сектор – у співпраці з іншими соціальними партнерами – зможе сприяти реалізації бачення Генерального Секретаря: сталішої глобальної економіки, відкритої до загальної участі.

Глобальний Договір – це цілком добровільна ініціатива, що має дві цілі:

 • Уведення до загальноприйнятної практики десяти принципів бізнесової діяльності у всьому світі.

 •   Сприяння діяльності на забезпечення досягнення цілей ООН.

Для виконання цих завдань, Глобальний Договір пропонує участь і сприяння за допомогою декількох механізмів, а саме: політичний діалог, навчання, національні/регіональні мережі, та проекти.

Глобальний Договір не є регуляторним механізмом – вона не виконує «поліцейських» функцій, не вимагає виконання та не оцінює діяльності компаній. Глобальний Договір радше покладається на суспільну відповідальність, прозорість і усвідомлений власний інтерес компаній, трудових ресурсів і громадянського суспільства, які призводять до ініціювання та обміну самостійними вилами діяльності на втілення принципів, на яких засновано Глобальний Договір .

Глобальний Договір є мережею. В її основі – Управління Глобального Договору та шість агенцій ООН: Управління верховного комісара з прав людини; Екологічна програма ООН; Міжнародна організація праці; Програма розвитку ООН; Організація промислового розвитку ООН; Управління ООН з наркотиків та злочинності. До Глобального Договору долучаються всі важливі соціальні партнери:

 • уряди, які визначили принципи, на яких базується ініціатива; компанія, дії яких вона прагне змінити;

   

 • трудовий сектор, у чиїх руках знаходиться глобальний виробничий процес;

   

 • організації громадянського суспільства, які представляють широкий загал зацікавлених осіб;

   

 • Організація Об'єднаних Націй, єдиний дійсно глобальний політичний форум, у якості авторитетного організатора і фасилітатора.

Принципи

Принципи прав людини

 • Принцип 1: Комерційні компанії повинні забезпечувати та поважати захист прав людини, проголошених на міжнародному рівні.

 • Принцип 2: Комерційні компанії повинні забезпечувати, щоб їхня власна діяльність не сприяла порушенню прав людини.

Принципи праці

 • Принцип 3: Комерційні компанії повинні підтримувати свободу зібрань і дієве визнання права на колективні угоди.

 • Принцип 4: Комерційні компанії повинні сприяти викоріненню примусової або обов'язкової праці.

 • Принцип 5: Комерційні компанії повинні сприяти дієвому викоріненню дитячої праці.

 • Принцип 6: Комерційні компанії повинні сприяти дієвому викоріненню дискримінації стосовно зайнятості та працевлаштування.

Екологічні Принципи

 • Принцип 7: Комерційні компанії повинні дотримуватися обережних підходів до екологічних проблем.

 • Принцип 8: Комерційні компанії повинні ініціювати поширення екологічної відповідальності.

 • Принцип 9: Комерційні компанії повинні стимулювати розвиток і розповсюдження екологічно чистих технологій.

Антикорупційний Принцип

 • Принцип 10: Комерційні компанії повинні протидіяти будь-яким формам корупції, включаючи здирництво.

Інформація з веб-ресурсу  www.globalcompact.org.ua

 

 
Про Асоціацію:Діяльність:Члени ЄСТУ:Правова сторінка:Новини:Контакти

Європейська спілка транспортників України© 2006