укр | english
 
 

Щодо звернення Європейської спілки транспортників України                

На виконання Вашого доручення за № 630/6154-300-2673 від 18.05.2007 р. Посольством України в РК передано листа Європейської спілки транспортників України (ЄСТУ) на адресу Прем'єр-міністра Республіки Казахстан К.К. Масімова з проханням розглянути негативну ситуацію, яка склалася між термінально-складськими компаніями України та отримувачами вантажів Республіки Казахстан.

Копії листів МЗС України та ЄСТУ передані також Генеральному консульству України в Алмати для з'ясування ситуації безпосередньо через керівництво ЛВВС станції Алмати-2 МВС РК, за результатами чого отримано наступну інформацію. За словами начальника ЛВВС Є.Є. Абдраїмова, стосовно факту зникнення вантажу гігієнічних товарів на суму 40 тис. євро наприкінці 2006 року, про який йдеться у зверненні ЄСТУ, йому відомо, але лист від українського ТОВ "Варіант-Логістик" з цього приводу на адресу ЛВВС не надходив. Абдраїмов зауважив, що факти зникнення вантажів на станції Алмати-2 є виключенням, і говорити про наявність тут певної тенденції немає підстав. На питання щодо можливості викрадення вантажу шляхом, який забезпечує недоторканість пломб відправника, керівник ЛВВС зазначив, що такі дії зловмисників можливі, однак в ході експертизи однозначно можна встановити факт зняття дверей або даху вагону. Крім того він пояснив, що на ділянці, яку абслуговує ЛВВС станції Алмати-2 (перегін між станціями Алмати-1 та Алмати-2, остання - тупикова), зловмисники  не мають змоги проводити згадані дії, оскільки ця ділянка являє собою єдиний прямий перегін між станціями, до відсутні відповідні приміщення (депо, тупикові  вітки тощо).

Стосовно ймовірних шляхів вирішення питань, порушених ЄСТУ. Посольство вважає доцільним висловити думку, що в разі наявності фактів, які свідчать про скоєння кримінальних злочинів, можуть бути застосовані механізми, передбачені Мінською Конвенцією про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22 січня 1993 року. Зокрема, відправникам або одержувачам вантажів слід звертатися із відповідними заявами до органів внутрішніх справ країни, резидентами якої вони є, на підставі чого можуть бути порушені кримінальні справи за фактами викрадення відповідних товарів та провадитись необхідні процесуальні дії у відповідності з Мінською Конвенцією.

Також, на думку Посольства, українська сторона може використовувати механізми захисту своїх прав, передбачені зовнішньоекономічними договорами, які укладаються між товаровідправниками і товароотримувачами, зокрема, звернення до судових (арбітражних) органів або до національних та міжнародних юридичних компаній, спеціалізацією яких є зовнішні торговельно-економічні відносини, для вирішення суперечок, що виникають внаслідок неналежного виконання сторонами договірних зобов'язань.

                     З повагою, Посол України                                                                                  М.Ф.Селіон

                                                    
 
Про Асоціацію:Діяльність:Члени ЄСТУ:Правова сторінка:Новини:Контакти

Європейська спілка транспортників України© 2006