Глобальний Договір ООН
У своєму зверненні до Всесвітнього економічного форуму 31 січня 1999 року, Генеральний Секретар Організації Об'єднаних Націй Кофі Аннан звернувся до бізнес-лідерів із закликом приєднатися до міжнародної ініціативи – Глобального Договору – яка повинна об'єднати компанії, агенції ООН, а також трудові та громадські організації з метою підтримки світових екологічних і соціальних принципів.
Етап виконання Глобального Договору було розпочато у Штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку 26 липня 2000 року. На сьогоднішній день, понад 3 800 компаній з усіх регіонів світу, включно з міжнародними трудовими та громадськими організаціями, беруть участь у Глобальному Договорі, працюючи над розповсюдженням десяти універсальних принципів у сфері прав людини, праці, екології та протидії корупції. Глобальний Договір є безпосередньою ініціативою Генерального Секретаря.
Користуючись силою колективної дії, Глобальний Договір спрямований на поширення відповідального корпоративного громадянства, спрямованого на те, щоб комерційні компанії брали участь у вирішенні тих проблем, які постають і зв'язку з глобалізацією. Таким чином, приватний сектор – у співпраці з іншими соціальними партнерами – зможе сприяти реалізації бачення Генерального Секретаря: сталішої глобальної економіки, відкритої до загальної участі.
Глобальний Договір – це цілком добровільна ініціатива, що має дві цілі:
-
Уведення до загальноприйнятної практики десяти принципів бізнесової діяльності у всьому світі.
-
Сприяння діяльності на забезпечення досягнення цілей ООН.
Для виконання цих завдань, Глобальний Договір пропонує участь і сприяння за допомогою декількох механізмів, а саме: політичний діалог, навчання, національні/регіональні мережі, та проекти.
Глобальний Договір не є регуляторним механізмом – вона не виконує «поліцейських» функцій, не вимагає виконання та не оцінює діяльності компаній. Глобальний Договір радше покладається на суспільну відповідальність, прозорість і усвідомлений власний інтерес компаній, трудових ресурсів і громадянського суспільства, які призводять до ініціювання та обміну самостійними вилами діяльності на втілення принципів, на яких засновано Глобальний Договір .
Глобальний Договір є мережею. В її основі – Управління Глобального Договору та шість агенцій ООН: Управління верховного комісара з прав людини; Екологічна програма ООН; Міжнародна організація праці; Програма розвитку ООН; Організація промислового розвитку ООН; Управління ООН з наркотиків та злочинності. До Глобального Договору долучаються всі важливі соціальні партнери:
-
уряди, які визначили принципи, на яких базується ініціатива; компанія, дії яких вона прагне змінити;
-
трудовий сектор, у чиїх руках знаходиться глобальний виробничий процес;
-
організації громадянського суспільства, які представляють широкий загал зацікавлених осіб;
-
Організація Об'єднаних Націй, єдиний дійсно глобальний політичний форум, у якості авторитетного організатора і фасилітатора.
ПринципиПринципи прав людини
Принципи праці
Екологічні Принципи
Антикорупційний Принцип
Інформація з веб-ресурсу www.globalcompact.org.ua |